Navigácia

Obsah

MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA KOBD MÁ UŽ TRINÁSŤROČNÚ HISTÓRIU

Typ: ostatné | Konferencia a sympózium
GPAk si niekto myslí, že trinástka musí byť nevyhnutne nešťastná, tak sa mýli. Dôkazom toho je aj XIII. medzinárodná konferencia KOBD, ktorá sa konala v dňoch 20.-22.11.2019 v Grand hoteli Permon. Trinásťročná história a skúsenosti, prepracovaný odborný program, osem diskusií po každej odbornej sekcii, skvelá priateľská atmosféra vytvorená druhou najvyššou účasťou v histórii sú výbornými referenciami.
Na prestíži a dôstojnosti konferencii nepochybne pridali aj záštity dvoch významných predstaviteľov štátnej správy - ministra životného prostredia SR a generálneho riaditeľa ŠFRB.

Generálny riaditeľ ŠFRB pán Ing. Juraj Kurňavka a za MŽP SR pán štátny tajomník Ing. Norbert Kurilla, PhD. zaujali svojimi príspevkami v prvej odbornej sekcii následne rozprúdili diskusiu v diskusnom fóre.

Vôbec po prvýkrát sa konferencia konala bez priamej účasti jej odborného garanta, ale prof. Ing. Dušan Petráš, PhD. sa účastníkom prihovoril aspoň prostredníctvom videa. Organizačnú prípravu a priebeh konferencie zastrešil Ing. Miroslav Vereš ako jej organizačný garant. Na spokojnosti účastníkov mal veľký podiel aj organizačný tím a všetci vedúci odborných sekcií. 

Potešiteľným výstupom z konferencie je určite nielen jej celkový počet účastníkov /375 osôb/, ale aj ich pomer, ktorý sa po prvýkrát prehupol v prospech cieľovej skupiny - v prospech správcovských spoločností. 

Práve odborná sekcia správa bytových domov mala v závere konferencie pravdepodobne najhodnotnejšiu diskusiu a významne naznačila, kde sú najháklivejšie miesta v legislatíve týkajúcej sa správcov. Súčasne poukázala aj na potrebu prestať s vytváraním a prehlbovaním konkurenčného prostredia a oveľa viac sa snažiť spolupracovať.

Spätná väzba od účastníkov získaná prostredníctvom elektronického dotazníka bude veľmi užitočným výstupom z konferencie. Valné zhromaždenie Združenia pre podporu obnovy bytových domov sa nim bude podrobne zaoberať na svojom januárovom rokovaní a výstupom z neho budú určite aj viaceré novinky a zmeny pri príprave XIV. medzinárodnej konferencie KOBD, ktorá sa bude konať 18.-20.11.2020 opäť v Grand hoteli Permon.

 

Ďakujeme všetkým našim hosťom, partnerom a účastníkom za podporu a aktívny prístup počas konferencie a už teraz sa tešíme na stretnutie o rok pri 14-ke.

 

 


Príloha

Vytvorené: 25. 11. 2019
Posledná aktualizácia: 27. 11. 2019 15:41
Autor: Správce Webu